XXVI LO w Łodzi

»Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO 
IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W ŁODZI 
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

  

  (OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013 / 2014)  

 (OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2012 / 2013) 

(OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011 / 2012)

(OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2010 / 2011)

 

OLIMPIADY:

 

nazwa i numer olimpiady

organizator

etap

imię i nazwisko ucznia, klasa

nauczyciel

XXXVI Olimpiada Historyczna

okręgowy

- wyróżnienie

Kamil Jarkowski  3a

Krzysztof Wielkopolan

XLV Olimpiada Literatury
i Języka Polskiego

wojewódzki

Paulina Gwóźdź, 3a

Regina Ogińska

XXXIX Olimpiada Artystyczna
– sekcja historii sztuki

ogólnopolski
- finalistka

Marta Malinowska, 2a

Anna Horwat

XXXIX Olimpiada Artystyczna
– sekcja historii sztuki

wojewódzki

Angelika Wardęga, 1b

Anna Horwat

XXXIX Olimpiada Artystyczna
– sekcja historii muzyki

ogólnopolski

Katarzyna Drabik, 1b

Anna Horwat

XXXIX Olimpiada Artystyczna
– sekcja historii muzyki

wojewódzki

Alicja Andrasiewicz, 1a

Anna Horwat

V Olimpiada Języka Hiszpańskiego

ogólnopolski
- laureat

Paulina Gwóźdź, 3 a

Tomasz Siuta

XLVI Olimpiada Języka Rosyjskiego

okręgowy

- wyróżnienie

Jakub Ciechulski 3 c,

Bogdan Ganziuk 2 d

Agata Lewa

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE, ARTYSTYCZNE, TEMATYCZNE
-
ogólnopolskie:

 

pełna nazwa konkursu

organizator

najlepszy wynik na danym etapie

imię i nazwisko ucznia, klasa

nauczyciel

Ogólnopolski Konkurs na Esej „Literatura i Film w USA – Świat Dzikiego Zachodu. Role kobiet i mężczyzn w westernie”

Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, XV LO
w Łodzi

finalistka

 

 

2 miejsce

Jadwiga Goniewicz, 1a

 

Patryk Klepczyński, 2a

Anna Kołaczkowska

 

Anna Horwat

Ogólnopolski Konkurs Oratorsko - Filozoficzny

XXIII LO

finalista

Michał Pater, 3a

Regina Ogińska

Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Dwa srebrne ekrany"

Centralny Gabinet Edukacji Filmowej

3 miejsce

wyróżnienie

Oskar Hempel, 3a

Justyna Orman, 3a

Kaja Lipińska, 3a

Natalia Ambroziak, 1c

Regina Ogińska

 

 

 

Anna Horwat

Ogólnopolski Konkurs Literacki o Laur Arbuza

II LO w Tomaszowie Mazowieckim

3 miejsce

Zuzanna Domagała, 3b

Jadwiga Perkowska

Ogólnopolski Konurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”

IPN Warszawa

3 zwycięzców

Anna Sowińska, 2e

Kaja Kendyś, 2f

Dawid Cichański,  2f

Anna Horwat

I Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Filmowy „Moja przestrzeń”

Miejski Dom Kultury w Olsztynku

1 miejsce

Piotr Piasek – 2a

Michał Ciężki – 2a

Anna Horwat

Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Lektury w kadrze”

Filmoteka Szkolna, Gimnazjum i Liceum „Mikron” w Łodzi, Instytut Kultury Współczesnej UŁ

3 miejsce (po unieważnieniu zdobywców miejsca 1. formalnie – drugie)

Michał Pilc, 2a

Kacper Kupisz, 2a

Patryk Klepczyński, 2a

Izabela Ludwiczak, 2a

Anna Horwat

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny FOT-ON

Fundacja Noosfera Wrocław

wyróżnienie

Patrycja Złoty, 1e

Anna Horwat

XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Civitas Christiana

udział w etapie wojewódzkim

Paulina Niedzielska, 1a

Anna Horwat

Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Nakręć się!”

Filmoteka Szkolna

udział w finale

Piotr Piasek, 2a

Michał Ciężki, 2a

Anna Horwat

Konkurs drużynowy z języka hiszpańskiego
En un lugar de Argentina ...

Polskie Towarzystwo Neofilolog.

II miejsce
w kraju

Uczniowie kl. 3a: Marta Dziedzic,

Julia Godzińska,

Paulina Gwóźdź,

Aleksandra Szczepańska,

Kamil Widawski

Tomasz Siuta

Alfik Matematyczny

Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej

90,18%, 8 m-ce w województwie, 58 w kraju,

24 m-ce w województwie

33 m-ce w województwie

Bartłomiej Gralewicz, 3b

Marcin Kotlicki, 3b

Przemysław Stelmachowicz, 3d

Małgorzata Gralewicz

 

Małgorzata Wiśniewska

 

Olimpiada wiedzy Archimedes. Plus

Amermedia Sp
z o.o.

84punkty/100 – laureat IV st.

laureat V st.

Bartłomiej Gralewicz, 3b

Marcin Idzik, 3b

Tomasz Sagan, 2b

Zuzanna Januła, 2b

Małgorzata Gralewicz

Małgorzata Gralewicz

 

Kangur Matematyczny

Wydział Matematyki
i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

131,25 punktów –wynik: bardzo dobry

Bartłomiej Gralewicz, 3b

Małgorzata Gralewicz

Konkurs Informatyczny TIK

Polskie Towarzystwo Informatyczne

115 punktów

105 punktów

98 punktów

97 punktów

Mikołaj Woźniak, 2b

Maciej Sztokfisz, 2b

Maciej Śmieciński, 2b

Kinga Zasiadczyk, 2b

Bożena Karolak

Bożena Karolak

Bożena Karolak

Bożena Karolak

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE, ARTYSTYCZNE, TEMATYCZNE
- międzyszkolne, miejskie, regionalne, wojewódzkie

 

pełna nazwa konkursu

organizator

najlepszy wynik
na danym etapie

imię i nazwisko ucznia, klasa

nauczyciel

I Łódzka Historiada Maturalna

XXVI LO

II miejsce

Bartosz Lewandowski, 3a Kamil Jarkowski, 3a

Krzysztof Wielkopolan

Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów; konkurs teatralny

XXVI LO

I miejsce

Michał Włodarczyk, 2a, Zbigniew Skowroński,2a, Dominika Cybulska,  1a Jadwiga Noniewicz, 1a, Michał Dąbrowski, 1a, Jędrzej Mrozowski, 1d, Mateusz Bartkiewicz, 1e

Anna Kołaczkowska

Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów; konkurs filmowy

XXVI LO

II miejsce

uczniowie z kl. 1a: Anna Komarowska, Katarzyna Kostka, Michał Ciesielski, Radek Kwiatkowski, Julia Podlewska

Anna Kołaczkowska

IV edycja konkursu na "Europejską pisankę"

Biuro poselskie europosła
J. Saryusz-Wolskiego

II miejsce

Anna Sowińska, 2e

Anna Kołaczkowska

"Czytamy poezję miłosną"

ŁCDNiKP

II miejsce

Marta Kubiak, 2a

Regina Ogińska

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Pałace Ziemi Obiecanej”

WSINF, Gimnazjum i Liceum ABiS w Łodzi

2 miejsce

Justyna Orman, 3a

Anna Horwat

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Europejska bombka”

Biuro poselskie europosła
J. Saryusz-Wolskiego

1 miejsce

Anna Sowińska, 2e

Anna Horwat

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, Literacki, Plastyczny, Fotograficzny i Filmowy „W świecie wartości moralnych”

XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

Wyróżnienie

Paulina Niedzielska, 1a

Anna Horwat

XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z cyklu „Uczniowskie fascynacje. Polski teatr – klasyka i awangarda”

VI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

finaliści

Kaja Kendyś, 2f

Dawid Cichański, 2f

Anna Horwat

X Konkurs Języków Obcych"Motive"– język hiszpański

XXXIII LO im. Armii Krajowej
w Łodzi

I miejsce

Paulina Gwóźdź, 3a

Tomasz Siuta

Międzyszkolne Spotkania z Hiszpanią

VI LO im.
J. Lelewela
w Łodzi

II miejsce

Izabela Ludwiczak, 2a

Aleksandra Rezner, 2a

Martyna Wasielewska,2a

Tomasz Siuta

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Aspects"

VI LO im.
J. Lelewela

I miejsce

finalista
wyróżnienie

Kaja Kendyś, 3f

 

Gabriel Nowak, 1d

 

Natalia Oleszczak

Agnieszka Karolak

Anna Ciążyńska

Agnieszka Karolak

 

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Amerykańskiej. The Spirit of American Song.

VIII LO im.
A. Asnyka w Łodzi

III miejsce

Kornelia Mzyk, 1d, Aleksandra
Rezner, 2a

Anna Ciążyńska

„Turbolandeskunde” – Wędrówka przez kraje niemieckiego obszaru językowego

PSNJN

II miejsce w etapie regionalnym

Natalia Grzelak, Magdalena Ścibiorek, Paulina Kośka, 1b

Iwona Banaszczyk

Konkurs Turystyczny: „Makieta najpiękniejszego zabytku Francji i krajów frankofońskich”

 XXVI LO

wyróżnienie

Karolina Stasiak, 3d

Barbara Rydz, 1e

Mirosława Wojciechowska

Matematyka – Moja Pasja

Wydział Matematyki
i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego

finaliści

Julia Dominiak, 3b Bartłomiej Gralewicz, 3b

Marcin Idzik, 3b

Jakub Rogala, 2d

Małgorzata Gralewicz

 

 

Agnieszka Brzezińska

Konkurs „Ekomłodzież”

Społeczna Akademia Nauk

finalistki

Kaja Kendyś, 2f i Małgorzata Rudólff 

Ilona Kolasińska-Wilczek

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

ŁCDNiKP

laureat

Piotr Rosiak, 1e

Elżbieta Kubiak

VIII Edycja Konkursu Fascynująca Fizyka

Politechnika Łódzka

finalista z wyróżnieniem

finaliści

Tomasz Sagan, 2b

 

Bartłomiej Gralewicz, 3b

Marcin Kotlicki, 3b

Weronika Sobolewska,
3b

Grażyna Łęgocka

Wojewódzki Konkurs zoologiczny

XXXIII LO

wyróżnienie

Maria Śliwińska, 3c

Barbara Przygodzka

Człowiek-równowaga-zdrowie

XX III LO

wyróżnienie

Monika Rola, 3c

Wiktor Poper, 3c

Barbara Przygodzka

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

pełna nazwa konkursu

organizator

najlepszy wynik
na danym etapie

imię i nazwisko ucznia, klasa

nauczyciel

Finał Wojewódzki w biegach rozstawnych Vena Sport

ŁMSZS

II miejsce województwo

Sztafeta 4x100 m – A. Kubińska,
N. Kusińska,
K. Kostka, J. Puziuk

Ewa Piesiak, Katarzyna Okas

Międzynarodowy Finał w biegach rozstawnych Vena Sport

ŁMSZS

VIII miejsce zawody międzynarodowe

Sztafeta 4 x 100 m –J. Puziuk,
J. Podlewska,
A. Komarowska,
K. Kostka

Ewa Piesiak

Liga lekkoatletyczna

MSZS

I miejsce

Aleksandra Kubińska

Ewa Piesiak

Liga lekkoatletyczna

MSZS

III miejsce

Sztafeta 4 x 100 m

Ewa Piesiak

Tenis Stołowy Mistrzostwa Łodzi

ŁMSZS

I miejsce w Łodzi

IV miejsce
w województwie

S. Kędzia,
M. Grzesiak,
S. Dąbrowski

Ewa Piesiak

Koszykówka Mistrzostwa Łodzi

MSZS

V miejsce

Reprezentacja klas 1-2

Ewa Piesiak

Liga LA chłopców

MSZS

V miejsce
w Mistrzostwach Łodzi

Reprezentacja Szkoły

Rafał Lorek

Sztafetowe Biegi Przełajowe

MSZS

IV miejsce
w Mistrzostwach Łodzi

Reprezentacja Szkoły

Rafał Lorek

Sztafety Pływackie

MSZS

Dziewczęta - VI miejsce, chłopcy VIII
w  Mistrzostwach Łodzi

Reprezentacja Szkoły

Rafał Lorek

Koszykówka chłopców

MSZS

V-VI miejsce w Mistrzostwach Łodzi

Reprezentacja Szkoły

Rafał Lorek

Piłka nożna chłopców

MSZS

III w Mistrzostwach Łodzi

Reprezentacja Szkoły

Rafał Lorek

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach

MSZS i Szachowy

VI m-ce w Łodzi

Reprezentacja:
M. Potakowski,
P. Szymczak,
M. Nowicki,
J. Tomczyk

Beata Sapela, Katarzyna Okas

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w bowlingu

SAN

IV miejsce w Łodzi

Reprezenatacja:
Sz. Kędzia,
D. Mazur,
J. Szeląg,
M. Witkowski,
S. Różycki,
J. Kaźmierczak

Beata Sapela

 

 

 


 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO 

IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W ŁODZI 
W ROKU SZKOLNYM 2013 / 2014

 

  

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

  

pełna nazwa konkursu

imię i nazwisko ucznia, klasa

wynik

nauczyciel

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Bartłomiej Gralewicz (2b)

Julia Dominiak (2b)

Adrianna Frykowska (3e)

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

M. Gralewicz

M. Gralewicz

A. Brzezińska

 

 

OLIMPIADY:

  

nazwa i numer olimpiady

organizator

etap

imię i nazwisko ucznia, klasa

nauczyciel

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Regionalny/wojewódzki/

Paulina Gwóźdź 2a, Justyna Orman 2a

Sylwia Bunk 3a

T Regina Ogińska

 

Jadwiga Perkowska

XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego

Komitet Główny OJR

Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego

okręgowy

Jakub Ciechulski 2C - wyróżnienie – III miejsce

Agata Lewa

IV Ogólnopolska Olimpiada z Języka Hiszpańskiego

okręgowy

Paulina Gwóźdź, kl. IIa, Katarzyna Butkowska, kl. IIIa

Tomasz Siuta

 

 

 

 

 

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

 

pełna nazwa konkursu

imię i nazwisko ucznia, klasa

wynik

nauczyciel

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny w Płocku

Paweł Fortak kl 3c

laureat

Elżbieta Kubiak

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny w Płocku

Jakub Banaś kl3c

laureat

Elżbieta Kubiak

Olimpiada Fizyczna

Damian Kądrowski IIIb

etap ogólnopolski

Anna Jagiełło

Matematyczna Piramida

Bartłomiej Gralewicz (2b)

Julia Dominiak(2b)

Jakub Ciechulski (2c)

 

finalista

finalistka

finalista

M. Gralewicz

M. Gralewicz

M. Majewska

Matematyka Moja Pasja

Adrianna Frykowska (3e)

Michał Kochanowski(3b)

finalistka

finalista

A.Brzezińska

M. Gralewicz

VI Mistrzostwa Szaradziarskie

Adrianna Frykowska (3e)

Aneta Nowak (3e)

2 miejsce

A.Brzezińska

 

 

Ogólnopolski Konkurs "Literatura i film w USA- Młodzież pisze eseje"

Paulina Gwóźdź 2a

Uzyskała tytuł finalistki

Regina Ogińska

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"

Klaudia Potakowska 2a

 

III miejsce

 

Regina Ogińska

Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Dwa srebrne ekrany"

Anna Bartłomiejczyk 2a

Justyna Orman 2a

II miejsce

III miejsce

 

Regina Ogińska

25. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie w Gdańsku

 

2 zespoły uczniów naszej szkoły

 

Finaliści na szczeblu wojewódzkim

Regina Ogińska

Anna Horwat

 

 

Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny

 

 

Justyna Orman 2a

 

IV miejsce w województwie

 

 

Regina Ogińska

 

Ogólnopolski Konkurs "Która z filmowych postaci buntowników jest Ci bliska?"

 

Paulina Gwóżdź 2a

wyróżnienie

Regina Ogińska

 

Ogólnopolski Konkurs na recenzję filmową

 

Michał Pater 2a

 

IV miejsce

 

Regina Ogińska

 

Ogólnopolski Konkurs "Bonum publicum" o Nagrodę m. Sandomierza im. Aleksandra Patkowskiego

 

Justyna Orman, Kamil Widawski 2a

 

II miejsce

 

Regina Ogińska

 

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. B. Leśmiana-

Marta Kubiak -Ia

wyróżnienie

Regina Ogińska

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie we Wrocławiu

Marta Malinowska (1b)

Wiktor Rafalski (1b)

finalistka – 2. miejsce w województwie

finalista

Anna Horwat

III Ogólnopolski Konkurs „Chlubne lata legionowe – wizerunek Legionów Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie”

Agnieszka Zawadzka (1e)

III miejsce

Anna Horwat

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Poznaj Owada”

Natalia Skrzynecka (1f)

wyróżnienie

Anna Horwat

VII Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski

Nikoletta Krzysztofik III a

II miejsce

Jadwiga Perkowska

Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny 2013

Sylwia Bunk III a

 

IV miejsce w małym finale

Jadwiga Perkowska

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

Mateusz Łąpieś kl. I b

 

1 miejsce w etapie woj.,

2 miejsce w etapie regionalnym

Anna Horwat

 

                                                                                                         

KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

 

pełna nazwa konkursu

imię i nazwisko ucznia, klasa

wynik

nauczyciel

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Jakub Ciechulski (2c)

wyróżnienie

Elżbieta Kubiak

Forum Interpretacji Literatury Współczesnej

Justyna Orman- klasa IIa

I miejsce

Regina Ogińska

Konkurs „Czytam i tworzę’’

A. Rezner, M. Wasilewska – kl. Ia

II miejsce

Regina Ogińska

 

Justyna Orman, Paulina Król kl. II a

II miejsce

Regina Ogińska

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Łódź literacko-filmowa”

Liliana Maniak I c

 

I miejsce

Anna Horwat

Wojewódzki Projekt „zaGRAj w FILMIE”

zespół kl. 1d i 1f

I miejsce

Anna Horwat

Wojewódzki Turniej Recytacji Literatury Satyrycznej

Marta Kubiak  kl. Ia

 

II miejsce

Regina Ogińska

Konkurs o II wojnie światowej

uczniowie kl. 2f, 1a

III miejsce      

Beata Krysztofczyk           

 

 

KONKURSY REGIONALNE:

 

pełna nazwa konkursu

imię i nazwisko ucznia, klasa

wynik

nauczyciel

Regionalny Konkurs Turystyczny na makietę budowli francuskiej

Hanna Kornacka (1c)

Anna Sowińska (Ie)

I miejsce

IV miejsce

M. Wojciechowska

III Edycja Międzyszkolnych Spotkań z Hiszpanią

Paulina Gwóźdź, Justyna Orman, Marta Dziedzic – (IIa)

I miejsce

Tomasz Siuta

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Amerykańskiej The Spirit of American Song

Marta Kubiak (Ia) Aleksandra Rezner (Ia)

I miejsce

Tomasz Siuta

`"Jestem człowiekiem wolnym                                                     

 – nie poddam się uzależnieniom."

Zuzanna Celnik kl. 3b

Łukasz Skoneczny kl. 3d

I miejsce

I miejsce

Anna Kołaczkowska

Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów

Martyna Tuzikiewicz kl. 1d

I miejsce – konkurs plastyczny

Anna Kołaczkowska

Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów

„Szkolny Teatr Niespokojnych Nóg”

 

Dawid Cichański 1f

 

I miejsce – – konkurs teatralny

wyróżnienie – konkurs teatralny

Anna Kołaczkowska

Konkurs Etyczny "W świecie wartości moralnych" – Czy wolno nam bawić się w Boga?

Marek Harutyunyan, kl. 3d

Aleksandra Olejniczak kl. 3d

II miejsce – kat. filmowa

Anna Kołaczkowska

Konkurs na recenzję „Tę książkę warto przeczytać’’

Maciej Mossakowski I c

Paulina Gwóźdź- kl. II a

I miejsce

II miejsce

Jadwiga Perkowska

Regina Ogińska

Turniej Recytatorski - poezja J. Tuwima

Marta Kubiak- kl. I a

II miejsce

Regina Ogińska

Łódzcy twórcy w oczach dzieci i młodzieży

Paulina Król,

Kamil Widawski kl. IIa

I miejsce

Regina Ogińska

Konkurs „Wielokulturowość w moim mieście’’

Justyna Orman, Kamil Widawski kl. IIa

III miejsce

Regina Ogińska

Międzyszkolny Konkurs „Jestem z Retkini’’

Justyna Orman kl. IIa

 

 

Patrycja Kamińska kl. II b

I miejsce w kategorii –literatura

II miejsce

Regina Ogińska

 

 

Jadwiga Perkowska

Łódź Buduje

Zespół klasy II b

I miejsce

Jadwiga Perkowska

Międzyszkolny Konkurs dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "Tuwim w wierszu i piosence"

Nikodem Mikołajczyk kl. III c

Marta Sikorska kl. III b

Jakub Hołys kl. III b

II miejsce

Barbara Płóciennik

Anna Kołaczkowska

XII międzyszkolny konkurs wiedzy o  filmie „Uczniowskie fascynacje – Magia kina”

Weronika Pietrzak
Bartosz Ławniczak kl. II f

 

I miejsce

Anna Horwat

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

Mistrzostwa Łodzi w Lekkiej Atletyce – Liga (MSZS)

VI miejsce dziewczęta 

VI miejsce chłopcy

Sztafetowe Biegi Przełajowe- Mistrzostwa Łodzi (MSZS)

XIII miejsce dziewczęta

VI miejsce chłopcy

Mistrzostwa Łodzi w sztafetach pływackich (MSZS)

V miejsce dziewczęta

III miejsce chłopcy

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Dziewcząt

V miejsce

Mistrzostwa Łodzi w Koszykówce dziewcząt – (MSZS)

IV miejsce

Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym (MSZS) indywidualnie

I m-ce

Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym (MSZS) zespołowo

II miejsce

Międzyszkolny Turniej Tańca „Talenciak taneczny”

I m-ce III m-ce

Mistrzostwa Łodzi w Bowlingu

IV miejsce drużynowo 

(opiekunowie – mgr Ewa Piesiak, mgr Beata Sapela, mgr Katarzyna Okas, mgr Mariusz Koralewski, mgr Rafał Lorek)


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO 

IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W ŁODZI 

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Justyna Orman, kl. 1a

 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur"

wyróżnienia

Katarzyna Szafrańska, kl. 1f

Bartosz Ławniczak, kl. 1f

Damian Kądrowski, kl. 2b

(opiekunowie – mgr Małgorzata Gralewicz, mgr Magdalena Majewska)

 

Międzynarodowy Konkurs Poetycko–Plastyczny „Baczyniak”

I miejsce

Katarzyna Szymczyńska, kl. 3b

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

 

XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

finalistka

Paulina Kaźmierczak 

(opiekun – mgr Regina Ogińska)

 

XXXV Olimpiada Historyczna

awans do etapu centralnego

Kacper Krzeczewski, kl. 2a

(opiekun – mgr Krzysztof Wielkopolan)

 

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”

I miejsce

Aleksandra Mikina, kl. 3d

(opiekun – mgr Anna Horwat)

 

Konkurs Literacki „O laur Arbuza”

I miejsce

Zuzanna Domagała, kl. 1b

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”

I miejsce

Weronika Sobolewska, kl. 1b

(opiekun – mgr Anna Horwat)

 

Ogólnopolski Konkurs Filmowy  „Dwa srebrne ekrany”

I miejsce

Ida Kaczanowska, kl. 1c

II miejsce

Oskar Hempel, kl. 1a

Martyna Kijewska, kl. 2e

III miejsce

Katarzyna Szymczyńska, kl. 3b

wyróżnienie

Anna Bartłomiejczyk, kl. 1a

(opiekunowie – mgr Anna Horwat, mgr Regina Ogińska, Jadwiga Perkowska)

 

Ogólnopolski Konkurs na etiudę filmową „Mój Tuwim”

I miejsce

Wioletta Depczyńska, kl. 1d

Marek Harutyunian, kl. 1d

II miejsce

Edyta Janik, kl. 2e

Piotr Wiśnik, kl. 2e

III miejsce

Paulina Król, 1a

Justyna Orman, kl. 1a

(opiekunowie – mgr Anna Horwat, mgr Regina Ogińska)

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zatrzymać czas”

I miejsce

Marta Holz, kl. 3a

Oliwia Książczyk, kl. 3f

II miejsce

Katarzyna Szymczyńska, kl. 3b

Małgorzata Szymczyńska, kl. 3b

(opiekunowie –  mgr  Regina Ogińska, mgr Jadwiga Perkowska)

 

XV Ogólnopolski Konkurs na przekład wiersza K. K. Baczyńskiego na język angielski

II miejsce

Aleksandra Tończyk, kl. 2a

(opiekun – mgr Tomasz Siuta)

 

Ogólnopolski Konkurs Rymkiewiczowski

III miejsce

Paulina Kaźmierczak, kl. 3a

(opiekun – mgr Regina Ogińska)

 

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny” – etap wojewódzki

IV miejsce

Adrianna Frykowska, kl. 2e

VI miejsce

Michał Kochanowski, kl. 2b

VIII miejsce

Bartłomiej Gralewicz, kl. 1b

IX miejsce

Paulina Bojęś, kl. 3b

(opiekunowie – mgr Agnieszka Brzezińska, mgr Małgorzata Gralewicz)

 

Ogólnopolski Konkurs na realizację filmu na temat wybranego wątku z polsko–niemieckiej historii

wyróżnienie

Mateusz Janiszewski, Mateusz Pali, Łukasz Szwajcer, Adrianna Kaczuba, Miriam Pieszczyńska, Bartłomiej Reda, Radosław Pachla, Mikołaj Furman, Kacper Kałużny, kl. 3 a 

(opiekun – mgr Anna Horwat)

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Zwierzęta i ich siedliska”

wyróżnienie

Julia Dominiak, kl. 1b

(opiekun – mgr Anna Horwat)

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie

awans do etapu centralnego

Mikołaj Krajewski, kl. 1a

Justyna Orman, kl. 1a

(opiekun – mgr Anna Horwat)

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

 

Konkurs wiedzy o II wojnie światowej

I miejsce drużynowo

Jakub Ciechulski, kl. 1c

Jacek Śliwiński, kl. 1f

(opiekun – mgr Beata Krysztofczyk) 

 

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy ojcowiznę”- etap wojewódzki

I miejsce

Mateusz Piasecki, 3d

Agata Żurawska, 3 f

(opiekun – mgr Anna Horwat) 

 

VI Międzyszkolne Forum Interpretacji Literatury Współczesnej

I miejsce 

Paulina Łabieniec, kl. 3a

II miejsce 

Adrianna Kaczuba, kl. 3a

wyróżnienie

Julia Czerwińska, kl. 2a

(opiekun –  mgr Regina Ogińska, mgr Jadwiga Perkowska)

 

X Turniej „Matematyczna Piramida”

II miejsce

Adrianna Frykowska, kl. 2b

(opiekun – mgr Agnieszka Brzezińska) 

 

IX Wojewódzki Konkurs „Człowiek – Równowaga – Zdrowie” 

II miejsce

Kamila Wiśniewska, kl.2e

Weronika Marciniak, kl. 2e

(opiekun – mgr Marzena Mosakowska)

 

Konkurs na film na temat integracji międzypokoleniowej

III miejsce

Weronika Pietrzak, kl.1f

Dominika Polak, kl. 1f

Bartosz Ławniczak, kl. 1f

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska) 

 

Wojewódzki Konkurs Literacki „Śladami Reymonta i Tuwima”

II miejsce

Alicja Graczyk, kl. 2a

III miejsce

Paulina Kaźmierczak, kl. 2a

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska, mgr  Regina Ogińska)

 

IX Złoty Festiwal Poezji – Kutno 2013

II miejsce

Sylwia Bunk, kl. 2a

Sonia Niedźwiecka, kl. 1c

III miejsce

Alicja Graczyk, kl. 2a

 (opiekun – mgr Jadwiga Perkowska) 

 

XVII Wojewódzki Konkurs Zoologiczny

IV miejsce

Marcin Piotrowski, kl. 2e

(opiekun – mgr Marzena Mosakowska)

 

 

KONKURSY REGIONALNE:

 

Konkurs na nazwę, hasło i logo projektu „Lektor języka francuskiego w regionie łódzkim”

I miejsce

Piotr Koziak, kl. 1b

II miejsce

Aleksandra Adamowicz, kl. 1b

III miejsce

Paweł Fortak, kl. 3c

(opiekun – mgr Mirosława Wojciechowska)

 

XVII Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów

I miejsce

Martyna Tuzikiewicz, kl. 2d

Łukasz Skoneczny, kl. 2d

Rozalia Tarka, kl. 3c

III miejsce

Rozalia Tarka, kl. 3c

(opiekun – mgr Anna Kołaczkowska)

 

Konkurs Literacki im. Hikiego Formara „Moje prawa człowieka – prawami innych”

II miejsce

Kacper Krzeczewski, kl. 2a

III miejsce

Aleksander Zakosztowicz, kl. 1a

 (opiekun – Jadwiga Perkowska, mgr Regina Ogińska, mgr Barbara Płóciennik)

 

 

KONKURSY MIEJSKIE / INNE:

 

Konkurs Debat w Języku Angielskim „Motive”

I miejsce drużynowo

(opiekun – mgr Agnieszka Karolak)

 

II Edycja Międzyszkolnych Spotkań z Hiszpanią „Tradycje i święta regionów Hiszpanii”

I miejsce

Katarzyna Butkowska, kl. 2a

Nikoletta Krzysztofik, kl. 2a

Magdalena Kowalczyk, kl. 2a

(opiekun – mgr Tomasz Siuta)

 

VII Konkurs „Łódzcy twórcy w oczach dzieci i młodzieży”

I miejsce drużynowo

Paulina Król, kl. 1a

Justyna Orman, kl. 1a

(opiekun –  mgr Regina Ogińska)

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Łódź znana i nieznana”

I miejsce

Justyna Orman. kl. 1a

wyróżnienie

Maciej Palmowski, kl. 3d

(opiekun –  mgr Anna Horwat)

 

Konkurs na dramat w jednym akcie „Z książką w roli głównej”

wyróżnienie

Daniel Lesiak, kl. 1a

Michał Dzięgielewski, kl. 3c

(opiekun – mgr Regina Ogińska, dr Anna Kołaczkowska)

 

II Międzyszkolny Konkurs Literacki, Fotograficzny i Filmowy „W świecie wartości moralnych”

konkurs literacki

I miejsce

Paulina Bojęś, kl. 3b

wyróżnienie

konkurs plastyczny

I miejsce

Paulina Stacewicz, kl. 3d

II miejsce

Zuzanna Celnik, kl. 2b

III miejsce

Marek Harutyunian, kl. 2d

konkurs filmowy

(opiekunowie – dr Anna Kołaczkowska, mgr Anna Horwat)

 

X Konkurs Międzyszkolny Konkurs na Recenzję „Tę książkę warto przeczytać”

II miejsce

Sylwia Bunk, kl. 2a

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie”

II miejsce

Emilia Białasińska, kl. 1d

(opiekun – mgr Anna Horwat)

 

 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 

Mistrzostwa Łodzi w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce drużynowo

 

Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych

I miejsce drużynowo

 

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

II miejsce drużynowo

 

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu 

III miejsce  - drużyna chłopców

V miejsce  - drużyna dziewcząt

 

Mistrzostwa Łodzi w Rozgrywkach Piłki Koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych – finał

IV miejsce drużynowo

 

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

IV miejsce  - drużyna dziewcząt

XII miejsce  - drużyna chłopców

 

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej

V miejsce  - drużyna dziewcząt

XI miejsce  - drużyna chłopców

 

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

VII miejsce – drużyna dziewcząt

XI miejsce – drużyna chłopców

(opiekunowie – mgr Ewa Piesiak, mgr Beata Sapela, mgr Katarzyna Okas, mgr Mariusz Koralewski, mgr Rafał Lorek)


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO 
IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W ŁODZI 
W ROKU SZKOLNYM 2011 / 2012 

 

 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

wyróżnienia

Łukasz Skoneczny, kl. 1d

Martyna Tuzikiewicz, kl. 1d

Marcin Piotrowski, kl. 1e

Adrianna Frykowska, kl. 1e

Dagna Turant, kl. 2b

Michał Gorczyński, kl. 2b

(opiekunowie – mgr Małgorzata Gralewicz, mgr Magdalena Majewska, mgr Agnieszka Brzezińska)



KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Piotr Wiaderny, kl. 2c

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Kiedy rozum śpi…”

I miejsce

Żaneta Wichłacz, kl. 3f

II miejsce

Marta Holz, kl. 2a

(opiekunowie – mgr Anna Horwat, mgr Regina Ogińska)

 


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kiedy rozum śpi…”

I miejsce

Małgorzata Szymczyńska, kl 2b

Katarzyna Szymczyńska, kl. 2b

wyróżnienie

Aleksandra Mikina, kl. 2d

(opiekun – mgr Anna Horwat)



Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły – muśnięcie skrzydeł”

I miejsce

Małgorzata Szymczyńska, kl. 2b

(opiekun – mgr Anna Horwat)



Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny” – etap wojewódzki

I miejsce

Michał Gorczyński, kl. 2b

III miejsce

Adrianna Frykowska, kl. 1e

IV miejsce

Bartłomiej Lisowski, kl. 2b – 4 miejsce

VI miejsce

Paweł Fortak, kl. 1c

VII miejsce

Gaspar Kwiecień , kl. 2b

X miejsce

Mikołaj Gapsa, kl. 2b

Jakub Stawowski, kl. 3b

(opiekunowie – mgr Małgorzata Gralewicz, mgr Agnieszka Brzezińska)



XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

III miejsce w etapie wojewódzkim i tytuł finalisty w etapie ogólnopolskim

Paulina Kaźmierczak, kl. 2a

(opiekun – mgr Regina Ogińska)



XIX Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza

XV miejsce

Piotr Wiaderny, kl. 2c

XVII miejsce

Maria Piekutowska, kl. 3c

(opiekunowie – mgr Danuta Kotyńska-Brancewicz, dr Krzysztof Klimaszewski)



Ogólnopolski Konkurs Literacki „Ile życia w teatrze, ile teatru w życiu?”

wyróżnienie:

Żaneta Wichłacz, kl. 3f

(opiekun – mgr Anna Horwat)



XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”

wyróżnienie:

Julia Adamiec, kl. 2c

(opiekun – mgr Anna Horwat)



KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

VIII edycja konkursu „Fizyka da się lubić”

III miejsce

Damian Kądrowski, kl. 1b

Aleksandra Sroczyńska, kl. 1b

Łukasz Zimoń, kl. 1b

(opiekun – mgr Anna Jagiełło)



Konkurs Wojewódzki „Euro coraz bliżej”

IV miejsce

Agata Wojtasik, kl. 3e

VII miejsce

Julia Zimnicka, kl. 3e

(opiekun – mgr Beata Krysztofczyk)



Wojewódzki Konkurs Historyczny „Niepokorni w kamasze – 30 lat później”

V miejsce

Mateusz Janiszewski, kl. 2a

(opiekun – mgr Krzysztof Wielkopolan)



Wojewódzki Etap Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

VI miejsce

Arkadiusz Trzeciak, kl. 2d

(opiekun – mgr Anna Horwat)



IX Turniej „Matematyczna Piramida”

IX miejsce

Michał Machała, kl. 2c

(opiekun – mgr Agnieszka Brzezińska) 


X Konkurs Chemii Nieorganicznej i Ogólnej

finaliści:

Marcin Piotrowski, kl. 1e

Wojciech Zalech, kl. 1

(opiekun – mgr Danuta Kotyńska-Brancewicz)



KONKURSY MIEJSKIE / INNE:

I Edycja Międzyszkolnych Spotkań z Hiszpanią „Ciekawostki regionalne”

I miejsce

Magdalena Kowalczyk, kl. 2a

Małgorzata Królikowska, kl. 2a

Zuzanna Wosik, kl. 2a

(opiekun – mgr Tomasz Siuta)



VI Konkurs „Łódzcy Twórcy w oczach dzieci i młodzieży”

I miejsce drużynowo

Katarzyna Butkowska, kl. 1a

Sylwia Wołosz, kl. 1a

Agnieszka Wichman, kl. 1a

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)

II miejsce drużynowo:

Edyta Janik, kl. 1e

Martyna Kijewska, kl. 1e

Adam Małkiewicz, kl. 1e

(opiekun – mgr Regina Ogińska)



IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z cyklu „Uczniowskie fascynacje – Łódź filmowa i teatralna”

I miejsce

Zuzanna Jaroszewska, kl. 2d

II miejsce

Marta Ptasińska, kl. 2d

Paulina Stacewicz, kl. 2 d

Bartosz Szymanelis, kl. 2d

(opiekun – mgr Anna Horwat)



Konkurs „Książka na murze” w ramach XII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych

I miejsce

Paulina Stacewicz, kl. 2d

III miejsce:

Małgorzata Szymczyńska, kl. 2b

wyróżnienie:

Oliwia Książczyk, kl. 2f

(opiekun – mgr Anna Horwat, mgr Jadwiga Perkowska, mgr Regina Ogińska)

 

Konkurs Stypendialny „Łódź moich marzeń”

I miejsce ( stypendium)

Katarzyna Szymczyńska, kl. 2b

wyróżnienie

Małgorzata Szymczyńska, kl. 2b

(opiekun – mgr Anna Horwat)



IX Konkurs Plastyczny „Ekologium 2011 – zielona planeta Ziemia naszym bezcennym skarbem”

I miejsce

Katarzyna Szymczyńska, kl. 2b

wyróżnienie

Małgorzata Szymczyńska, kl. 2b

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)

 

XVI Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów

konkurs fotograficzny

I miejsce

Rozalia Tarka, kl. 2c

konkurs plastyczny

I miejsce

Martyna Tuzikiewicz, kl. 1b

wyróżnienie

Zuzana Celnik, kl. 1b

(opiekun – dr Anna Kołaczkowska)



I Międzyszkolny Konkurs Literacki, Fotograficzny i Filmowy „W świecie wartości moralnych”

konkurs fotograficzny

I miejsce

Rozalia Tarka, kl. 2c

wyróżnienie

Marta Markiewicz, kl. 1d

wyróżnienie specjalne

Patryk Mirowski, kl. 3d

konkurs literacki

wyróżnienie

Piotr Wiaderny,, kl. 2c

(opiekunowie – dr Anna Kołaczkowska, mgr Anna Horwat)



Konkurs Wiedzy o Łodzi „Niemcy w Łodzi”

V miejsce

Anna Komorowska, kl. 2c

Marta Wosiak, kl.2c

(opiekun – mgr Beata Krysztofczyk)



X Konkurs Międzyszkolny Konkurs na Recenzję „Tę książkę warto przeczytać”

II miejsce

Sylwia Bunk, kl. 2a

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)



XV Konkurs z Chemii Organicznej

wyróżnienie

Piotr Wiaderny, kl. 2c

Michał Machała, kl. 2c

(opiekunowie – mgr Danuta Kotyńska – Brancewicz, dr Krzysztof Klimaszewski)



Międzyszkolny Konkurs Poetycki z Okazji 100. Rocznicy urodzin Czesława Miłosza”

wyróżnienie

Marta Holz, kl. 2a

(opiekun – mgr Regina Ogińska)



Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „30. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego”

wyróżnienie

Katarzyna Szymczyńska, kl. 2b

(opiekun – mgr Anna Horwat)



OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

MIĘDZYNARODOWE:

Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym

I miejsce

Jan Pieczka

MIEJSKIE:

V Turniej Tańca Towarzyskiego Szkół Ponadgimnazjalnych

I miejsce w tańcach łacińskich i II miejsce w tańcach standardowych

Anna Szymborska, 3a

Bartłomiej Zuszek, kl. 1c

II miejsce w tańcach łacińskich i II miejsce w tańcach standardowych

Marta Ogińska, kl. 3c

Michał Moneta, kl. 1b

(opiekunowie - mgr Katarzyna Okas, mgr Ewa Piesiak)



Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

srebrny medal

Damian Skołd , kl. 3b

Piotr Wroński, kl. 2b

Michał Młynarski, kl. 3b

Paweł Pułaczewski, kl. 3b

Łukasz Krzyżanowski, kl. 3a

Sylwester Dębczak, kl. 1d

Przemysław Bulak, k. 2e

Adam Jabłoński, kl. 2c

Łukasz Chlebowicz, kl. 3b

Cezary Rosiak, kl. 3d

(opiekun - mgr Rafał Lorek)


IV miejsce

Kalina Cywińska, kl. 3c

Aleksandra Stanny, kl. 1c

Anna Mizerska, kl. 1c

Monika Peczyńska, kl. 2e

Katarzyna Pogoda, kl. 2c

Zuzanna Celnik, kl. 1b

Anna Banasiak, kl. 3c

Weronika Marciniak, kl. 1e

Anna Komorowska, kl. 2c

Aleksandra Olejniczak, kl. 1d

Patrycja Grabska, kl. 3e

(opiekun - mgr Ewa Piesiak)



Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej

IV miejsce drużynowo

Joanna Kapuścińska, kl. 3c

Justyna Joachimiak, kl. 2b

Anna Komorowska, kl. 2c

Katarzyna Pogoda, kl. 2c

Roksana Armacka, kl. 3e

Marta Sikorska, kl. 1b

Agnieszka Jóźwiak, kl. 1d

Klaudia Jędrzejczak, kl. 1c

Marta Perka, kl. 2e

Kalina Retmantowicz, kl. 3c

Monika Peczyńska, kl. 2e

Agata Wojtasiak, kl. 3e

Aleksandra Olejniczak, kl. 1d

Kalina Cywińska, kl. 3c

Weronika Marciniak, kl. 1e

Patrycja Grabska, kl. 3e

IV miejsce drużynowo

Damian Kołacha, kl. 3e,

Konrad Rutkowski, kl. 3b

Konrad Łosiewicz, kl. 2d

Kamil Nowak, kl. 2d

Mateusz Bartniak, kl. 3b

Sylwester Dębczak, kl. 1d

Damian Skołd, kl. 3b

Łukasz Chlebowicz, kl. 3b

Przemysław Bulak, kl. 2e

Michał Młynarski, kl. 3b

Mateusz Czwartosz, kl. 3e

Jakub Banaś, kl. 1c

Adrian Nitecki, kl. 3e

Bartłomiej Lisowski, kl. 2b

Karol Wasilewski, kl. 1e

Joanna Kapuścińska, Justyna Joachimiak, Anna Komorowska oraz Katarzyna Pogoda zajęły III miejsce w biegu rozstawnym 4x100 m.

Anna Komorowska zajęła III miejsce w biegu na 100 m.

(opiekunowie – mgr Ewa Piesiak, mgr Katarzyna Okas, mgr Rafał Lorek)



Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu stylem dowolnym 10x50 metrów

III miejsce drużynowo

Paulina Kowalska

Monika Augustyniak

Adrianna Kaczuba

Marianna Zajgner

Agata Wojtasiak

Joanna Podmajstrzy

Martyna Kijewska

Dagna Turant

Karolina Pietrusińska

Marta Skonieczka

 

IV miejsce drużynowo

Emil Miernik

Filip Bińkowski

Paweł Pułaczewski

Adam Kęska

Łukasz Chlebowicz

Damian Kądrowski

Szymon Bernaciak

Jakub Banaś

Michał Młynarski

Cezary Rosiak

(opiekun – mgr Rafał Lorek)



Zawody Promujace Kulturę Fizyczną PLAYBACK SHOW

IV miejsce

Karolina Bągart

Karolina Gambuś

Zuzanna Gorzela

Zuzanna Król

Karolina Rubajczyk

Izabela Trzcinka

Agata Żurawska

(opiekun – mgr Beata Sapela)



Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych

IV miejsce drużynowo

Filip Bauc, kl. 3a

Michał Gorczyński, kl. 2b

Kordian Jać, kl. 1c

Nikodem Mikołajczyk, kl. 1c

Michalina Szpakowska, kl. 1c

(opiekun – mgr Beata Sapela)



Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

VI miejsce drużynowo

Klaudia Górniak, kl. 2e

Paulina Bednarek, kl. 2b

Antonina Wasilewska, kl. 3d

(opiekun – mgr Ewa Piesiak)



oraz:

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w zawodach „Gry i zabawy na wesoło”

II miejsce dziewcząt i VI miejsce chłopców w Zawodach Promujących Kulturę Fizyczną w Tenisie Stołowym

III miejsce dziewcząt i V miejsce chłopców w Zawodach Promujących Kulturę Fizyczną w Koszykówce

IV miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO  
IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W ŁODZI  
W ROKU SZKOLNYM 2010 / 2011 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

wyróżnienia:

Katarzyna Hibner, kl. 1b

Paulina Bojęś, kl. 1b

Bernard Wiśnik, kl. 3b

Patryk Szadkowski, kl. 3b

Magdalena Bryk, kl. 3b

(opiekun – mgr Małgorzata Gralewicz) 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Monika Sokołowska, kl. 2b 

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Wojciech Mrozowski, kl. 3e 

Stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego

Loretta Kłodzińska, kl. 1f 

XVIII Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

laureat:

Wojciech Mrozowski, kl. 3e

(opiekun – mgr Krzysztof Wielkopolan) 

Ogólnopolski Konkurs na Przekład Wiersza K. K. Baczyńskiego

I miejsce:

Łukasz Chlebowicz, kl. 2b

(opiekun – mgr Katarzyna Adamiec) 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Fotopolis „Miasta świata”

I miejsce:

Angelika Żyzniewska, kl. 3e

(opiekun – mgr Anna Horwat) 

XXX Ogólnopolski Konkurs Chórów A’capella Dzieci i Młodzieży

Złoty Kamerton i Nagroda Główna:

Magdalena Bryk, kl. 3b

(chórzystka Międzyszkolnego Młodzieżowego Chóru Żeńskiego IUVENALES CANTORES LODZIENSES przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi)  

VII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno – Oratorski „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy”

II miejsce:

Mateusz Piasecki, kl. 1d

(opiekun – mgr Anna Horwat) 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światło wieczorową porą”

III miejsce

Rozalia Tarka, kl. 1c

(opiekun – mgr Anna Horwat) 

XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

V miejsce:

Paulina Kaźmierczak, kl. 1a

(opiekun – mgr Regina Ogińska) 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik”

bardzo dobry wynik:

Mariusz Stęborowski, kl. 3b

Berbard Wiśnik, kl. 3b

Paulina Bojęś, kl. 1b

(opiekun – mgr Małgorzata Gralewicz) 

Ogólnopolski Konkurs „Rotmistrz Witold Pilecki –  dla mnie, dla Polski, dla świata”

wyróżnienie:

Marta Ptasińska, kl. 1d

(opiekun – mgr Beata Krysztofczyk) 

I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Rosyjskiej

wyróżnienie:

Maria Mela, kl. 1f

(opiekun – mgr Agata Lewa) 

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Reporter”

wyróżnienie:

Patryk Mirowski, kl. 2d

(opiekun – Jadwiga Perkowska) 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

V Konkurs „Łódzcy Twórcy w oczach dzieci i młodzieży”

I miejsce drużynowo:

Marta Holz, kl. 1a

Adrianna Kaczuba, kl. 1a

Katarzyna Kubik, kl. 1a

(opiekun – mgr Regina Ogińska) 

V Turniej Recytatorski Literatury Europejskiej

I miejsce:

Magdalena Mucha, kl. 3e

(opiekun – mgr Anna Horwat) 

I Konkurs Fotograficzny „Fotografujemy zjawiska fizyczne i przemiany chemiczne  w Łodzi”

I miejsce :

Patryk Mirowski, kl. 2d

(opiekun – mgr Grażyna Łęgocka) 

II Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękno Łodzi i regionu łódzkiego – pałace, wille, fabryki”

I miejsce:

Paulina Stacewicz, kl. 1d

(opiekun – mgr Anna Horwat) 

IX Konkurs Wiedzy o Regionie „Województwo Łódzkie – Moja Mała Ojczyzna”

I miejsce:

Maciej Majewski, kl. 3e

III miejsce:

Mateusz Piasecki, kl. 1d

(opiekun – mgr Dorota Wesołowska) 

XII Konkurs Wiedzy o Regionie Łódzkim „Województwo w sercu Polski”

II miejsce:

Mateusz Piasecki, kl. 1d

III miejsce:

Maciej Majewski, kl. 3e

(opiekun – mgr Dorota Wesołowska)

 

IX Konkurs Chemii Nieorganicznej i Ogólnej

laureat – V miejsce:

Piotr Wiaderny, kl. 1c

wyróżnienie:

Krzysztof Żaczek, kl. 1f

(opiekun – mgr Danuta Kotyńska-Brancewicz i Krzysztof Klimaszewski) 

VIII Turniej „Matematyczna Piramida”

finalista:

Adam Wysocki, kl. 2b

kwalifikacja do II etapu:

Łukasz Markiewicz, kl. 2c

(opiekun – mgr Małgorzata Gralewicz) 

II Konkurs Chemiczny Akademii Ciekawej Chemii

wyróżnienie:

Kalina Cywińska, kl. 2c

(opiekun – mgr Danuta Kotyńska-Brancewicz) 

I Wojewódzki Konkurs Opowiadaczy Literatury „Opowiedz mi, co przeczytałeś…”

wyróżnienie:

Wioletta Wdowiak, kl. 3a

Magdalena Mucha, kl. 3e

Zuzanna Jaroszewska, kl. 1d

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska, mgr Regina Ogińska, mgr Anna Horwat) 

XXI Edycja Konkursu Wiedzy Geograficznej o Polsce „Znaszli swój kraj”

X miejsce:

Maciej Majewski, kl. 3e

(opiekun – mgr Dorota Wesołowska)




KONKURSY MIEJSKIE / INNE:

Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima

I miejsce drużynowo:

Kamila Dylik, kl. 3a

Adam Drożdżecki, kl. 3c

Wojciech Mrozowski, kl. 3e

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska, mgr Regina Ogińska, mgr Anna Horwat) 

V Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny „Jestem człowiekiem wolnym,  nie poddam się uzależnieniom”

I miejsce:

Katarzyna Szymczyńska, kl.  1b

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska) 

X Konkurs Turystyczno – Krajoznawczy „A to Polska właśnie…”

II miejsce:

Maciej Majewski, kl. 3e

(opiekun – mgr Dorota Wesołowska)

 

Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej

II miejsce:

Joanna Depczyńska, kl. 3a

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska) 

IX Konkurs na Recenzję  „Tę książkę warto przeczytać”

III miejsce:

Anita Brzyszcz, kl. 2a

(opiekun – mgr Regina Ogińska) 

Międzyszkolny Konkurs  Języka Angielskiego Aspects

III miejsce:

Ida Lisiak, kl. 1b

Wyróżnienie:

Szymon Andrzejewski, kl. 1a

(opiekun – mgr Agnieszka Karolak) 

Konkurs „Śpiewamy Tuwima”

wyróżnienie:

Joanna Depczyńska, kl. 3a

(opiekun – mgr Jadwiga Perkowska)

 

Konkurs Literacki w Języku Angielskim „Inspired by Muses”

wyróżnienie:

Kalina Cywińska, kl. 2c

(opiekun – mgr Katarzyna Adamiec) 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

OGÓLNOPOLSKIE:

Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Kulturystyce

I miejsce:

Kamil Kluszczyński, kl. 3c 

Mistrzostwa Polski w Biegach Sztafetowych

finalistki – XIII miejsce:

Justyna Joachimiak, kl. 1b

Joanna Kapuścińska, kl. 2c

Anna Komorowska, kl. 1c

Angelika Lechowska, kl. 1f 

finalistki – XIV miejsce:

Roksana Armacka, kl. 2e

Monika Peczyńska, kl. 1e

Katarzyna Pogoda, kl. 2b

Agata Wojtasiak, kl. 2e

(opiekun – mgr Ewa Piesiak)



WOJEWÓDZKIE:

Turniej Masters Województwa Łódzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt

III miejce /I miejsce w Łodzi/:

Roksana Armacka, kl. 2e

Paulina Bednarek, kl. 1b

Izabela Chruściel, kl.  2f

Emilia Fabjańska, kl. 1e

Patrycja Grabska, kl. 2e

Joanna Joachimiak, kl. 1b

Dorota Kwarciana, kl. 2d

Katarzyna Ławicka, kl. 2c

Aleksandra Marciszko, kl. 1a

Natalia Mawrocka, kl. 2d

Angelika Paciorek, kl. 2d

Kalina Retmanowicz, kl. 2d

Ewelina Szymczak, kl. 2e

Natalia Szymańska, kl. 1a

Dagna Turant, kl. 1b

Monika Twardowska, kl. 2a

Klaudia Wilińska, kl. 2a

Joanna Ziąbka, kl. 1a

(opiekun – mgr Katarzyna Okas, mgr Mariusz Koralewski) 

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Sztafetach Pływackich Dziewcząt 10x50m

V miejsce / II miejsce w Łodzi/:

Adrianna Kaczuba, kl. 1a

Dominika Nowak, kl. 1a

Milena Pachucka, kl. 3a

Karolina Pietrusińska, kl. 1e

Jolanta Piszczakowska, kl. 2a

Joanna Podmajstrzy, kl. 2f

Marta Skonieczka, kl. 2c

Magdalena Tutak, kl. 3c

Marianna Zajgner, kl. 2d

Małgorzata Ziopaja, kl. 3d,

(opiekun – mgr Rafał Lorek) 

Wojewódzki Konkurs „Ruch i muzyka”

V miejsce – drużynowo:

Karolina Bągart, kl. 1f

Patrycja Grabska, kl. 2e

Angelika Lechowska, kl. 1f

Magdalena Nosowicz, kl. 1f

Marta Ogińska, kl. 2c

Ewelina Szymczak, kl. 2e

Izabella Trzcinka, kl 1f

Patrycja Wodecka, kl. 2c

(opiekun – mgr Katarzyna Okas)



MIEJSKIE:

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt

II miejsce:

Aleksandra Tonn, kl. 1c

VI miejsce:

Paulina Bednarek, kl. 1b

III miesce – drużyna XXVI LO

(opiekun – mgr Ewa Piesiak) 

Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 10 x 1200 m.

II miejsce:

Łukasz Chlebowicz, kl. 2b

Mateusz Czwartosz, kl. 2e

Łukasz Krzyżanowski, kl. 2a

Michał Młynarski, kl. 2b

Paweł Pułaczewski, kl. 2b

Adam Sekuterski, kl. 2e

Damian Skołd, kl. 2b

Patrtyk Sójkowski, kl. 2b

Cezary Rosiak, kl. 2d

Aleksy Tylkowski, kl. 2d

(opiekun – mgr Rafał Lorek) 

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

II miejsce:

Patryk Bińkowski, kl. 1b

Adam Herbich, kl. 3a

Adam Jabłoński, kl. 1c

Kuba Łuchniak, kl. 3e

Kacper Owczarek, kl. 1b

Damian Pawłowski, kl. 3b

Dawid Szymczewski, kl. 3f

Mateusz Ziąbka, kl. 1b

(opiekun – mgr Mariusz Koralewski) 


oraz:

II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

III miejsce w rozgrywkach piłki koszykowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

IV miejsce w Mistrzostwach Łodzi Sztafet Pływackich w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych

V miejsce w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców

VI miejsce w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt