XXVI LO w Łodzi

»Pływanie

W dniach 08-10/03/2013 wzięłam udział w Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu 17- i 18-latków,  które rozegrane zostały w Krakowie. Wyjechałam do Krakowa dzień wcześniej, aby zapoznać się z obiektem i wodą.

Zawody przeprowadzane są systemem eliminacji (rano) i finałów (po południu). Do finału A dostaje się 8 zawodników z najlepszymi czasami eliminacji, a do finału B (finał pocieszenia) kolejnych 8 zawodników. Zgłoszona zostałam do czterech startów indywidualnych  400 m st. zmiennym,  100 i 200 m st. klasycznym (żabka), 800 m st. dowolnym i jednej sztafety 4 x 100 m st. zmiennym.

Pierwszego dnia wystartowałam 400 m., bijąc w eliminacjach swój rekord życiowy i dostając się do finału A z 5 czasem. W finałach popłynęłam jeszcze szybciej niż w eliminacjach dopływając do ściany jako trzecia (zdobyłam brązowy medal).

Drugi dzień to mój styl i dystans, czyli 200 m st. klasycznym. W sesji porannej byłam pierwsza (co o niczym jeszcze nie znaczyło  ale czułam się mocna). Potwierdziłam swoje przypuszczenia w finale wygrywając i poprawiając znów swój rekord życiowy. Jestem Mistrzynią Polski. Jest to o tyle ważne, że pływałam z zawodniczkami starszymi od siebie.
Trzeci dzień nie jest już dla mnie tak ważny, gdyż na dystansach których pływam, czyli 100 m st. klasycznym i 800 m st. dowolnym nie zaliczam się do czołówki pływaków z Polski (na razie). Wspomnę tylko, że na 100 m klasykiem płynęłam w finale A i zajęłam 7 miejsce, a na 800 m dowolnym byłam ósma (też nieźle).
Ostatnim występem, w którym uczestniczyłam na zawodach była sztafeta. Wraz z koleżankami z klubu wywalczyłyśmy brązowy medal, pozostawiając w tyle wiele mocnych klubów. Była to dla nas wielka niespodzianka i przyjemność, bo wszystkie wróciłyśmy z medalami Mistrzostw Polski.

Wróciłam do domu bardzo szczęśliwa i jeszcze mocniej wierząca w swoje możliwości, bo w tym roku nadarza się okoliczność występu w Mistrzostwach Świata Juniorów odbywających się w Dubaju. Czeka mnie teraz bardzo dużo ciężkiej pracy, bo muszę osiągnąć odpowiednie wyniki aby zakwalifikować się do tych Mistrzostw, a będę miała tylko jedną szansę, mianowicie na Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych już w czerwcu. W lipcu zaś będę broniła swoich ww osiągnięć na Letnich Mistrzostwach Polski 17- i 18-latków.

Dziękuję za wszystkie gratulacje, no i trzymajcie kciuki.
Przy okazji zachęcam wszystkich do pływania w formie rekreacyjnej  bo to samo zdrowie.